• et
 • en
 • de
 • ru
Tel: +372 650 6500
Otsi kodulehelt
Sulge

Otsi kodulehelt

Saku Metallis jagavad inimesed väärtusi, mis viivad suurepäraste tulemusteni.
Siin saad tõeliselt midagi luua.

Kes me oleme ja mida teeme?

 

Saku Metall pakub peamiselt haldus- ja tugiteenuseid Saku Metall Grupi ettevõtetele. Nende teenuste hulka kuuluvad finants-, personali-, IT-, haldus-, jätkusuutlikkus- ja turundusteenused. Saku Metall AS on 100% eestlaste omanduses olev ettevõtete grupp.

Saku Metall Allhanke Tehas pakub allhanketeenust ja on spetsialiseerunud lehtmetallist toodete valmistamisele vastavalt kliendi joonistele ja nõuetele. Nende teenuste hulka kuuluvad arendus, stantsimine, laserlõikus, painutamine, keevitamine, värvimine ja koostamine. Neil on kogemusi erinevates tööstusharudes, sealhulgas ventilatsiooni- ja jahutusseadmete, rongi-, lifti-, energia-, meditsiini- ja kaitsetööstuse valdkonnas. Koostööd tehakse rahvusvaheliste suurettevõtetega nagu Kone, GE, ABB, Knorr-Bremse jne.

Saku Metall Uksetehas arendab, toodab, müüb ja hooldab laia valikut metalluksi. Nende tootevalikusse kuuluvad terasest uksed, terasprofiiliga uksed, terasprofiiliga seinad, terasprofiiliga fassaadid, liuguksed, sektsioon- ja kiiruksed, terasest luugid ja erilised uksed. Samuti müüvad nad lukke, liugukse kandurisüsteeme, automaatseid ukse avamise ja sulgemise seadmeid ning muid uksetarvikuid. Nad tegutsevad peamiselt Skandinaavia turgudel.

 

Mida Saku Metall pakub?

Saku Metall väärtustab ja hoiab oma inimesi. Püüame alati teha oluliselt rohkem kui kohustatud oleme. Oma töötajatele pakutakse ettevõtte sees arengu- ja karjäärivõimalusi ning innustatakse õppima. Me tagame tervisliku ja turvalise töökeskkonna, pakume konkurentsivõimelist töötasu ja hindame spetsialistide panust meie missiooni elluviimisel.

Oleme välja töötanud MINU motivatsioonipaketi, mis keskendub töötajale kui eraldi isiksusele ning annab Sulle palju võimalusi ettevõtte poolt pakutavate hüvede osas kaasa rääkida. Hüved on jaotatud kolme kategooriasse – areng, heaolu ning tore tööelu.

 

Ülegrupiline arenguvõimalus

Saku Metalli ettevõtted teevad tihedalt koostööd igapäevaselt ning uute tööpakkumiste puhul saavad esmajärjekorras teada meie töötajad, keda innustame ka kandideerima uutele positsioonidele grupisiseselt.

Boonused heade töötulemuste eest

Ettevõtte edu aluseks on kõik meie töötajad. Seega peame õigeks premeerida heade tulemuste korral töötajaid rahaliste boonustega. Nii individuaalselt kui kollektiivselt, vastavalt positsioonile.

Regulaarsed tiimi- ja meeskonnaüritused

Meeskonnavaimu hoidmiseks ja tugevdamiseks toimuvad regulaarsed üritused. Saad koos oma tiimiga valida meelepärase tegevuse.

Meie väärtused. Sinu edu.

Saku Metall hindab positiivset ja toetavat ettevõtte kultuuri mis toob meeldiva töökeskkonna, kus töötajad
tunnevad end väärustatuna, hinnatuna ja motiveerituna. See soodustab meil luua pikaajalisi karjääre meie grupis.

 

Avatus

 • Oleme avatud oma suhtluses tööandjana ning hoolitseme selle eest, et kõik töötajad oleksid kursis kuidas meil läheb ja mille nimel me koos tööd teeme.
 • Oleme avatud tagasisidet andma ja vastu võtma. Aus ja otsekohene tagasiside viib meid edasi.
 • Oleme avatud suhtluses oma kolleegidega. Meeskonnatöö on meile oluline.

Professionaalsus

 • Austame kaastöötajate tundeid. Oleme sõbralikud ning hoiame stressivaba sisekliimat.
 • Austame kolleegide aega. Anname vastuseid tähtaegselt, oleme paindlikud oma töös ja aitame kolleege kui neil on tuge vaja.
 • Käitume väärikalt nii tööl kui eraelus. Peame meeles meie ettevõtte väärtuseid ning oleme Saku Metalli esindajad ka väljaspool kontorit.

Austus

 • Oleme kohusetundlikud ning teeme oma tööd pühendumusega.
 • Oleme vastutustundlikud. Võtame vastutuse enda töös ja projektides. Seda nii õnnestumiste kui ebaõnnestumiste puhul.
 • Oleme usaldavad oma kolleegide vastu. Me kõik oleme oma valdkonna spetsialistid.

Innovaatilisus

 • Oleme innovaatilised probleeme lahendades. Leiame alati väljakutsetele lahenduse.
 • Oleme innovaatilised oma igapäevastes ülesannetes. Avaldame arvamust, kui näeme, et midagi peaks teistmoodi tegema.
 • Oleme innovaatilised arengus. Meile meeldib areneda, nii ettevõttele kui ka töötajatele. Inimesed on need kes viivad ettevõtet edasi.
Saku Metall Grupi eetikakoodeks
Saku Metall Grupi juhtide omadused

Sakumetallikate kogemused

Tiina Kirt

Müügiesinduse juhataja

Liitusin Saku Metalliga 14. juuli 2003 aastal ehk siis juba 20 aastat tagasi. Tundsin, et on aeg elus edasi liikuda ja olin kuulnud Saku Metallist palju head. Minu hea tuttav töötas sellel ajal Saku Metallis ja ka tema soovitas kandideerida andmesisestaja ametikohale.

2003 aastal asus Saku Metalli kontor Tallinnas Saku tänaval ja sellel ajal töötas kokku 100 inimest. Inimesed olid väga sõbralikud ja õhkkond oli hea, mis on tänaseni hästi säilinud ettevõttes. Minu esimene juht oli Priit Pohl, kes tänagi veel töötab Saku Metall Uksetehases. Mul on hea meel, et oleme koos palju saavutanud.

Mäletan nii hästi, kui müügiosakonnal tekkis esimene sülearvuti, siis saime seda kasutama hakata ning kirjalik protokollide tegemine muutus niivõrd paremaks ja lihtsamaks. Saku Metall on alati ajaga kaasas käinud ja taganud töötajatele kaasaegsed töötingimused. Väga hea on töötada Eesti stabiilses ettevõttes, kellel on oma ajalugu ja väljakujunenud traditsioonid.

Ettevõte üks tugevusest on avatus ja see avaldub ka minu igapäev töös, kuna saan alati avaldada enda arvamust ja pöörduda juhtkonna poole. See on väga oluline ja eriti kui töötad ettevõttes 20 aastat.

Ivi Riiel

Laohoidja

Liitusin Saku Metalliga 20 aastat tagasi. Sellel ajal oli Saku Metalli tootmisdirektor Priit Lind, kellega eelnevalt töötasime aastaid koos.

Alguses oli väga raske aga tänaseks kõik sujub hästi. Juba sellel ajal ettevõttel oli hea maine ja igati paistis silma. Mäletan, kui kolisime Jürisse. Saku Metall oli see aeg ainuke suur hoone Tartu maante ääres ja tänaseks on kasvanud suur tööstuslinnak.

Suur eelis on töötada suures ettevõttes, kellel on aastate pikkune kogemus. Oleme seljatanud mitut kriisi ja tänu kriisidele palju tugevamaks muutunud. Kui peaksid uuesti raskemad ajad tulema, siis on väga kindel töötada tugevas ettevõttes.

Pika tööstaaži jooksul olen tutvunud väga paljude inimestega. Minu eelmisel sünnipäeval tulid endised kolleegid mind õnnitlema, see teeb südame väga soojaks.

Gerth Kivima

Allhanke Tehase juht

Alustasin enda teekonda Saku Metallis 2005 aastal. Olles omandanud bakalaureuse kraadi, soovisin leida erialast tööd. Internetist otsides leidsin Saku Metalli arendusosakonna inseneri töökuulutuse. Sel ajal ei teadnud ma ettevõttest praktiliselt mitte midagi. Otsustasin kandideerida ning mind võeti tööle. Nii see teekond alguse sai!

Minu esimene ametikoht ettevõttes oli CAD/CAM insener. Peale seda liikusin edasi profiiltoodete inseneriks. Mõne aja pärast profiiltoodete halduri ametikohale. Selle huvitava teekonna ajal kirjutasin ka oma magistritöö metalluste tootmisliini teemal. Magistritöö sain edukalt kaitstud ja hindeks viie. 😊 Pärast magistritöö kaitsmist töötasin paralleelselt Saku Metallile kuus aastat poole kohaga ka TTÜ-s, esmalt assistendi, hiljem lektorina. 2014 sai minust Saku Metall Allhanke Tehase arendusosakonna juht.

2017 aastal lahkusin Saku Metallist ning asusin tööle Pärnus Ruukki Products AS-s projekti insenerina. 2018 liitusin aga Scanfil OÜ-ga, kus minust sai tootmisjuht. Saku Metalliga olid mul suhted endiselt väga soojad ja kontakt alati olemas. 2021 aastal tehti mulle ettepanek asuda juhtima Saku Metalli Allhanke Tehast. Juunis 2021 alustasin ettevõtte tegevjuhi ametikohal, kus töötan tänaseni.

Saku Metall Allhanke Tehas ei ole traditsiooniline ja konservatiivne tootmisettevõte, vaid uuendusmeelne ning nooruslik. Otsime lahendusi traditsioonilisest tootmisettevõttest lahti saada. Juhtkonna tasandil on mõistmine ja koostöö väga hea. Vastutöötamist ei ole, kõik töötavad ühise eesmärgi nimel. Tähtis on tahtmine ja motivatsioon.

Sõbralik kollektiiv ja hea atmosfäär on see, mis paneb inimesi tööle tulema isegi lumetormise ilmaga. Õhkkond ja koostöö on head, räägime avatult ka probleemidest. Oleme valmis õppima uusi asju, et olla senisest tootlikumad ning konkurentsivõimelised. Tehas peab olema jätkusuutlik ja kasvule orienteeritud. Me ei keskendu sellele, mida kunagi tehti paremini, vaid selle, kuidas tulevikus olla edukad.

Dina Kassimova

Turundusspetsialist

Enne tiimiga liitumist teadsin, et Saku Metall on suur ja pika ajalooga Eesti kapitalil põhinev ettevõte ning ettevõte toodab ilusaid ja kvaliteetseid uksi. Kvaliteeti oskasin hinnata, kuna endal on kodus Saku Metalli uksed.

Töövestluse ajal mind väga kõnetas, kui mulle öeldi, et mul hakkab olema oma mentor. Juhenda, kes aitab mind väljaõppel, koostab sobiva sisseelamisprogrammi ja toetab igakülgselt. Kuigi ma kedagi otseselt ettevõttest varasemalt ei tundnud, siis minu jaoks olid esmased kokkupuuted väga soojad ja sõbralikud. Lisaks kuulsin, et ettevõte jaoks meeskonnavaim ülioluline, siis sain aru, et olen õigel ajal õiges kohas.

Tööle asumine osutus väga kergelt. Alguses arvasin, et mul hakkab väga raske olema, kuna tulen hoopis teisest valdkonnast. Peale seda kui tutvusin oma mentoritega, siis hirm kadus ära ja sain aru, et tegemist on niivõrd professionaalsete inimestega, et saan kõik ruttu selgeks. Mentorid panustasid minu väljaõppele väga palju aega ja ühe korra üks juhtidest ütles, et inimesed on meie kõige suurem vara!

Tööaeg on meil paindlik – eesmärgid on kokku lepitud ja mõõdetakse töö tulemusi aga mitte kontoris veedetud tunde. Inimesed on väga sõbralikud ja vastutulelikud, kedagi hätta ei jäeta.

Kindlasti julgustan inimesi kandideerima Saku Metalli, kuna ees ootab julgustav tiim, mõnus kontor ning hulganisti meeskonnaüritusi ja arenguvõimalusi.

Valmis alustama tulevikku koos meiega?

Otsid rohkemat kui lihtsalt tööd? Liitu meeskonnaga, kus sinu andeid hinnatakse, sinu ideid kuulatakse. Vaata meie avatud ametikohti ja kandideeri. Kui Sa ei leidnud sobivat positsiooni, aga sooviksid Saku Metallis töötada või tulla praktikale, siis anna meile endast märku ja saada om CV kontaktivormi kaudu.

 

 • Drop files here or
  Accepted file types: pdf.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.