• et
  • en
  • ru
  • fi
  • sv
Otsi kodulehelt
Close

Otsi kodulehelt

Tere tulemast Allhankemessile ELMIA Subcontractor 2019

• Saku Metall Allhanke Tehas kutsub Sind Happy Hour-le 13.11 kell 15:00-17:00 halli A08:12
• Saku Metall Allhanke Tehas ootab külastajaid EAS-i ühisstendis hallis A08:12 koos teiste Eesti ettevõtetega
• Põhja-Euroopa juhtiv allhankemess ELMIA Subcontractor 2019 toimub 12.-15. novembril 2019 Rootsis Jönköpingis

ELMIA Subcontractor on näituse- ja kohtumispaik, kuhu tulevad nii tootjad kui tarnijad, nii insenerid kui investorid, et vahetada infot ja ideid, sõlmida lepinguid ja leida uusi koostööpartnereid. Mess pakub laiahaardelist ülevaadet nii olevikust kui ka tulevikust – inspiratsiooni aladel vastavate programmidega. Neljas hallis on 1200 väljapanekut 30-st erinevast riigist, mis moodustab väga ladusa koostöö- ja arenguplatvormi.

Saku Metall Allhanke Tehas AS on loodud 1991. aastal. Ettevõtte tegevusalaks on allhanketööd õhukesest lehtmetallist – kuni 8 mm paksusega külmvalts-, galvaniseeritud- ja roostevaba terast ning alumiiniumi. Peamised pakutavad teenused on stantsimine (laserlõikus, markeerimine), painutamine, keevitamine (TIG, MIG/MAG), värvimine ja koostamine. Saku Metall AS kvaliteedijuhtimissüsteem on integreeritud keskkonnajuhtimissüsteemiga, mis vastab standardite ISO 9001:2015 ja ISO 14001:2015 nõuetele.

Mess on avatud
Teisipäeval, 12.nov 9–17
Kolmapäev, 13.nov 9–17
Neljapäev, 14.nov 9–17
Reede, 15. nov 9–15

Kontakt
Robert Talalaev
Manager of Sales and Development department
Tel: +37253089227

Kohtumiseni messil!

Messi veebilehekülg on www.elmia.se/en/subcontractor/

Spordinädala Sügisspartakiaad 2019 ja Saku Metall taaskord tublil 6. kohal

Juba traditsiooniks on saanud Saku Metalli osalemine kahel Firmaspordi spartakiaadil – kevadel ja sügisel. Nii ka seekord kui Spordinädala raames toimus 23-27. septembril Sügisspartakiaad, mis pakkus taaskord põnevust,  rohkelt emotsioone ning enda proovile panekut uudsete aladega.
Kui peale esmaspäevast pokkerit troonis Saku Metall üldarvestuses ettevõtete nimekirja esimesel, pärast vibulaskmist kohal ning nädala keskel peale kardisõidu võistlust kolmandal, tulid lõpupoole mängu siiski enam mitte nii soosivad alad.
Pokkeri esikoha eest peab tänama eelkõige Siim Suitsevit (3.) ning Gert Gordejevit (4.), kuid kõik osalejad olid stabiilselt tublid. Vibulaskmises väärivad kindlasti kiitust Paul Villemi meeste 2. koht (95 punkti), aga ka Gert Gordejev (meeste 8.). Kardisõidu Saku Metall 1 tiimist (ainukesena ka A finaalis) tõid 56 punktiga kolmanda koha koju Gert Gordejev, Hans Villemi, Ivar Miilberg, Kaspar Peek ja Maila Vaher.
Nädala teine pool nii edukas polnud. Piljardiga platseeruti firmade lõikes neljateistkümnendaks. Sõudeergomeetri võistlustel ja ujumises saavitati mõlemas 7. koht.
Kaspar Peek (Saku Metalli tootejuht) vajas vahetult pärast sõudeergomeetri võistlust aega, et taastuda, sest pingutus oli suur. „Natukene jäi eesmärgist ikkagi puudu. Lootsin ajaks saada 3.10 ja esiviisikus olla, kuid lõpuks tuli 3.11. Natukene enne võistlust tuli Googeldada ja sai proovitud ka sõudeergomeetril. Nii kõvasti sai proovitud, et jäin haigeks, kuid täna lõpetades oli väga hea tunne ikkagi.“
Kaspar saavutas ajaga 3.11 sõudeergomeetril siiski tubli meeste 6. koha, olles Saku Metalli kõige edukam antud alal. Väga tubli oli ka Kea Karja, kes naistest 12. koha välja sõudis ja vajalikud naistepunktid koju tõi. Ujumise 50m kiireimad ajad said kirja Aron Alt (meeste 6. ajaga 29,56) ja Reili Kaibald (N40 4. koht ajaga 45,92).
Saku Metalli turundusjuht Reili Kaibald: “Firmaspordi spartakiaadide puhul tuleb valmis olla väga erinevateks katsumusteks, mis teebki võistlusnädala põnevaks ja pakub pinget kuni lõpuni. Meie ettevõttes oli juba osalejate registeerumisel näha, et oleme tugevalt kardiusku, sest moodustatud sai tervelt 4 võistkonda. Samuti andsid ka pokkerist huvitatud end suhteliselt lihtsalt üles. Küll aga nägime tublisti vaeva naisosalejate leidmisega ujumisse ning piljardisse ja sealt kogusime ka vähem punkte. Samas, selleks et võita, tuleb stabiilselt tubli olla läbi kõikide alade.”

Aitäh taaskord Firmaspordile suurepärase eestvedamise eest! Kokkuvõttes jäädi väga rahule ja sportlik nädal sai lõpetatud reedel piduliku autasustamise ning afterpartyga!

Firmaspordi Sügisspartakiaad’19/fotod: Ardo Säks

Saku Metall Allhanke Tehas AS Allhankemessil Alihankinta 2019

• Soome suurim allhankemess Alihankinta 2019 toimub Soomes Tamperes 24.-26. septembrini 2019
• EAS ja Eesti Masinatööstuse Liit viivad ettevõtted Eesti ühisstendiga messile. Stend asub hallis D, stend nr D220.
• Saku Metall Allhanke Tehas AS kutsub Sind Happy Hour-le on teisipäeval 24. septembril 16:00-18:00 D-220

Soome suurimal allhankemessil osalevad ettevõtted metalli-, elektroonika-, plasti- ja kummitööstusest, samuti IKT-sektoris tööstuslahendustega tegelevad ettevõtted. Messil on esindatud ka valdkonna konsultatsiooniettevõtted, erinevad riiklikud ning regioonide ühisstendid. Messil osaleb ca 1000 eksponenti 20 riigist ja külastajaid ligi 20 000. 2019. aasta teemaks on jätkusuutlik tootmine Soomes ja ka ettevõtetele väljastpoolt, kes Soomes tegutsevad.
Saku Metall Allhanke Tehase poolt loodud klaasist ja metallist LED vitriin ringisõitva mängurongiga sümboliseerib ühelt poolt ettevõtte pidevat edasipürgimist ja arengut, teisalt aga vihjab otseselt rongitööstusele – tööstusharule, mille arengule ja kasvule nähakse ennast meelsasti kaasa aitamas.

Saku Metall Allhanke Tehas AS on loodud 1991. aastal. Ettevõtte tegevusalaks on allhanketööd õhukesest lehtmetallist – kuni 8 mm paksusega külmvalts-, galvaniseeritud- ja roostevaba terast ning alumiiniumi. Peamised pakutavad teenused on stantsimine (laserlõikus, markeerimine), painutamine, keevitamine (TIG, MIG/MAG), värvimine ja koostamine. Saku Metall AS kvaliteedijuhtimissüsteem on integreeritud keskkonnajuhtimissüsteemiga, mis vastab standardite ISO 9001:2015 ja ISO 14001:2015 nõuetele.


Mess on avatud:
Teisipäev 9–17
Kolmapäev 9–17
Neljapäev 9–16

Kontakt:
Andres Jahimees
Projektijuht
Tel: +37258871592

Kohtumiseni messil!

Saku Metall firmasportis ennast kahekümne kahe ettevõtte seast kaheksandaks

Juba kolmandat korda osales Saku Metall Firmaspordi spartakiaadil – seekord siis kevadspordinädalal, mille erinevate alade võistlused toimusid 22-26. aprillini.
Saku Metalli turundusjuhi Reili Kaibaldi sõnul on tore, et Firmaspordis spartakiaadidel saavad ennast proovile panna väga erinevate alade ja sportliku taustaga inimesed. „Eriti lahe on see, et treenima hakatakse töökaaslastega juba tükk aega enne võistlusi. Kuna talv ning suvi on juba ettevõttes muude traditsiooniliste sportlike sündmustega kaetud, ongi kevad- ja sügisspartakiaad ajaliselt sobivaimad, et töötajad mugavustsoonist välja tuua,“ lisas ta.
Ka seekord leidus osavõtjaid keeglisse, nooleviskesse, malesse, trepijooksule ja laskmisse. Esimest korda pandi võistkond välja ka curlingus ning ergomeetrite kolmevõistlusele komplekteeriti lausa kolm kolmeliikmelist segavõistkonda. Kokkuvõttes oligi kabe ainuke ala, kuhu soovijaid ei leidunud.
Parimatest väärib märkimist Marko Mets meeste keegli 18-nes (kokku 81 meest) ning Kristiina Sündema – naiste 15-nes (kokku 55 naist).
Laskmises saavutas parima tulemuse meestearvestuses Andres Jahimees, kes oma nime vääriliselt üheksanda koha välja sihtis. Naiste parim tulemus – viieteistkümnes koht läks Johanna-Kristina Väätile.
Väga palju üldfüüsilist tugevust ja võhma nõudnud trepijooksul oli kõige edukam Gert Gordejev, kes M30 klassis end lausa neljandaks võitles, naistest vastupidavaimad olid Katrin Laikre ja Grete Villemi, vastavalt N40 klassis üheksas ja N klassi üheteistkümnes.
Kõige paremini esineti nooleviskes, kus meeste arvestuses tõi hõbemedali koju Ivica Tremljan ning supertulemuse tegid ka Margus Liivik (8.) ning Aivar Kask (18. koht). Naistest oli kõige täpsema käega taas Kristiina Sündema: 15. koht.
Katrin Laikre, Saku Metalli finantsjuht, spordientusiast ja spartakiaadi üks firmasisestest eestvedajatest: “Väga tublid olid kõik, kes ennast kevadspartakiaadil proovile panid, sest kõige olulisem selle sarja puhul on eelkõige uute spordialade katsetamine ning hea meeskonnavaimu loomine. Kui esimest korda spartakiaadile tulles tuli kolleege osalemiseks päris palju julgustada, siis nüüd juba piisas väikesest innustamisest 😊.“
Aitäh Firmasport! Järgmiste kohtumisteni!

Ergomeetrite kolmevõistluse mees- ja naiskonnad
Gert Gordejev - trepijooksu M30 neljas
Gert Gordejev – trepijooksu M30 neljas
Paremal Ivica Tremljan - meeste hõbe nooleviskes
Paremal Ivica Tremljan – meeste hõbe nooleviskes
Saku Metalli trepijooksu tiim
Saku Metalli trepijooksu tiim

saku_metall_firmasport_kevadspartakiaad_2019

Fotod: Ardo Säks

Rohkem pilte ja uudiseid Firmaspordi kodulehelt:  https://www.firmasport.ee/galerii/
Rohkem pilte ja uudiseid Firmaspordi FB lehelt: Firmasport Facebook

Uuenenud tuleohutusnõuete määrus karmistas nõudeid tuletõkkeustele

2018. aasta algusest peavad kõik kortermajade ja avalik-ühiskondlike hoonete tuletõkkeuksed takistama lisaks tulele suitsu levikut, samuti peavad kortermajade ühiskasutuses olevad uksed olema varustatud lukkudega, mis on seestpoolt võtmeta avatavad. Tuletõkkeuste valikul tasub olla tähelepanelik, et uste valmistaja tunneks seadust, teeks oma tööd kvaliteetselt ja et uksed oleksid nõuetele kohaselt sertifitseeritud.

Saku Metalli tuletõkkeuksed
Saku Metalli tuletõkkeuksed

AS Saku Metall turundusjuht Reili Kaibald sõnab, et nende ettevõte on tuleohutusnõuetega hästi kursis, sest tuletõkkeuksed on neile väga oluline tootegrupp, moodustades metalluste kogumüügist kuni 70%. „Koos tuleohutusnõuete muutmisega täiustuvad pidevalt ka tuletõkkeuksed ja nendele esitatavad nõuded ning meie käime nendega alati kaasas. Täna pakume kolme tulepüsivusklassiga metalluksi: EI230, EI260 ja EI2120, kusjuures EI2120 uksed lisandusid meie portfelli uue tootena eelmisel aastal.”
EI2– tähis sertifikaadil määrab ukse leegipidavuse ja temperatuuri isolatsiooni kestuse minutites ehk EI2120 tähendab, et ukse tulepüsivus on garanteeritud 120 minutiks. Alaindeks 2 määrab ära lubatud temperatuuri tõusud ukse lengil ja lehel uksi tulepüsivusele katsetades.
Tuletõkkeuksi kasutatakse tuletõkkesektsioonide vahelise siseuksena või välisuksena tööstushoonetes, elamutes ja kontorihoonetes, kus vastavad tulepüsivusklassid on nõutavad. Tuletõkkeuste funktsioon on lisada tulekahju korral kinnisvarale turvalisust. Kehtivate ehitisele esitatavate tuleohutusnõuete järgi peab tuletõkkekonstruktsioonis oleva ukse ja akna tulepüsivusaeg olema vähemalt 50 protsenti tuletõkkekonstruktsioonile ettenähtud tulepüsivusajast, kuid kõige vähem 30 minutit. Uuenenud tuleohutusnõuete määruse järgi on nüüd oluline ka ukse suitsupidavus. Kaibald lisab, et kui EI230 ja EI260 ostjad on rohkem erakliendid, siis 120-minutilise tulepüsivusega uksi paigaldatakse pigem tööstus- ja kõrghoonetesse.

Saku Metall valmistab EI2120 tulepüsivusklassiga uksi nelja sorti: ühe- ja kahepoolseid siseuksi ning ühe- ja kahepoolseid välisuksi. Üheks oluliseks faktoriks uue ukse puhul on tulepüsivusklass, teine aga ukse suitsupidavus Sa/S200. Sa tähendab suitsupidavust ümbritseval temperatuuril ja S200 näitab suitsupidavust 200° C juures. Saku Metalli tuletõkkeuste tulepüsivus on katsetatud TÜV Eesti OÜ Tallinna katselaboris ja sertifitseeritud Kiwa Inspecta poolt.

Tulekahju on kergem ennetada kui kustutada

Tuleohutuse alus on teadlik käitumine ja iga inimene saab tulekahju ärahoidmiseks palju ise ära teha. Näiteks tuletõkkeustest sisse-välja käies peab meeles pidama, et mis liigub, see kulub. Seetõttu soovitab Saku Metall oma tuletõkkeuksi, nende sulgumist ja lukustuselementide tööd kontrollida ning hooldada vähemalt iga kuue kuu tagant.

Ligi 30-aastase metalluste valmistamise kogemusega AS Saku Metall äritegevus jaguneb kahe ärisuuna vahel – uksetootmine ja allhange. AS Saku Metall Uksetehas toodab metalluksi, terasprofiiluksi ja muid terasprofiiltooteid ning garaaži- ja tööstuslikke tõstuksi.

Korterelamu tuleohutus

Trepikoja välisuks peab olema:
* vähemalt trepikäigu laiusega (üldjuhul 1,2 meetrit)
* vähemalt 2,1 meetrit kõrge
*
üle 30 elaniku puhul avanema väljapoole

Artikkel väljaandest “Kortermajade Rekonstrueerimisest 2019”

Tänu IT-le tootmisel pilk peal

Väljakutse
Kuidas lahendada olukord, kus paberipakkide virnad sisaldavad töökäske, tootmiseks vajalikke juhiseid, tükitellimusi ja kus andmetöötlejad peavad iga tootmispäeva lõpus seal oleva info kesksüsteemi sisestama?

Niisugusest töökorraldusest tekkis keskmiselt nädalane viivitus ja selline olukord ei saanud kesta, seda enam, et paberitelt tuli välja lugeda ka oluline info palgaarvestuseks.

Saku Metall otsis seega võimalusi, et saada parem ülevaade tootmises toimuvast, sh erinevate töökeskuste ja tööetappide ja nende vastutajate lõikes. Selleks tuli leida lahendus, mis võimaldaks igas töökeskuses online-ülevaadet tootmistellimustest vastavalt töökeskuste tootmisplaanile, et tekiks selge pilt, millega mingil ajahetkel on võimalik tegeleda. Ühtlasi sooviti saavutada kokkuhoidu nii paberi- kui inimtööjõukulult.

Lahendused
Saku Metallis toimub protsessihaldus ERP-programmis, millele Net Group OÜ ehitas töölauarakenduse põhieesmärgiga tagada tootmise sujuv toimimine. Liideses on arvestatud ka rollipõhisust: tootmistööliste jaoks on loodud lihtne n-ö piletisüsteem, mille abil saavad töötajad fikseerida, mis tööetapp on läbitud või mis läks praaki. Kuna mõne tootega töötab korraga mitu inimest, oli vajalik ka selge ülevaate andmine, et iga töötaja teaks täpselt, mida ta antud ajahetkel tegema peab. Meistrid, kes tööprotsessi jälgivad, saavad aga numbrilise kokkuvõtte, et tootmises toimuvat analüüsida ning vajadusel kiiresti sekkuda, ennetamaks seisakuid ja takistusi.

Tänu rakendusele on tellimuste info digitaliseeritud, samuti on võimalik ekraanilt vaadata koostejuhendid, jooniseid ja tööjärjekorda ning tootmist efektiivsemalt juhtida. Kokkuvõttes on tänu uuendustele:

Juurutamise protsess
Esimese etapi arendustega jõuti tootmises testimiseni poole aastaga. Kuna liiguti samm sammu haaval, jälgides pidevalt kasutajate tagasisidet ja arenduse mõju, oli tegu hästi kontrollitud investeeringuga, kus hinnati jooksvalt, mida rahalise investeeringuga saavutati ja kas kasutajad uuendused ka omaks võtavad.

Kindlasti oli oluline ka arusaam tööstusettevõtte toimimisloogikast: kõik sellist tüüpi rakendused peavad olema väga hea kasutajaliidese ja kasutatavad tootmisoludes. Töö hõlbustamiseks pakuti Saku Metalli töölistele välja n-ö piletisüsteem, mida iseloomustavad lihtsad ja arusaadavad nupud, mida on kerge valida.

Seejuures on võtmetähtsusega, et kõik ettevõtte töötajad saaksid uuenduste vajadusest aru: kuigi tootmistöölise jaoks tähendab see mõningatel juhtudel lisaliigutusi (metallitolmu tõttu pole igas töökeskuses tootmise eripärast tingituna oma arvutit, seega peavad inimesed kõndima arvutiboksini, et toimuvast raporteerida), on hilisemad protsessid tänu sellele kordi sujuvamad. Nii peavad töötajad olema valmis, et uude protsessi sobituda.

Tulemused ja kasu
Tänaseks on kirjeldatud lahendus olnud töös paar aastat ning tegeletakse juba uute arendustega. Algne investeering tasus end ära aastaga: tekkinud on oluline kokkuhoid tööjõukuludelt, tänu töölauarakendusele saab töötajate vahel ülesandeid jaotada, tootmisprotsessi jälgida ning tootmise planeerimiseks ja ümberkujundamiseks sisendit anda, mis muudab tootmise sujuvamaks ja efektiivsemaks. Kui varasemalt planeeriti tootmisprotsess ERP-süsteemis, siis täna tehakse tänu tootmisliinilt saadavale tarkusele parendusi alussüsteemi, muutes nii tootmisprotsessi sujuvamaks – ühesuunaline liiklus erinevate süsteemide vahel on muutunud kahesuunaliseks. Tänu sellele on planeerimine oluliselt täpsem, mis omakorda tõstab tarnekindlust.

Konkurentsis püsimiseks vajatakse täna uusi aluseid, milleks digilahendused pakuvad suurepäraseid võimalusi: eesmärk on viia tootmiskulu võimalikult väikeseks, tootmisväljund aga võimalikult suureks. Saku Metalli fookuseks on eritellimused: nii tuleb ettevõttel palju enam pingutada, et püsida hinna- ja kvaliteedikonkurentsis nendega, kes loovad standardseid tooteid. Seega paneb turg suuresti paika arendusvajadused tulevikuks:

ITL, autor: Meeli Küttim
Fotod: Meeli Küttim

Saku Metall Allhanke Tehas sai ühe võimeka seadme võrra rikkamaks – masinaparki lisandus uhiuus painutuspink TruBend Series 5000 TRUMPF

Üheks Saku Metalli märksõnaks läbi aegade on olnud moodne tehnikapark. 17. detsembril 2018 lisandus uusim seade – offline programmeeritav Trumpf TruBend 5130.
Uus pink on oma eelkäijast käsipainutuspingist täpsem tänu servoajamitele, tänapäevastele nurgamõõtmissüsteemidele ja CNC-juhtimisega alatala kompensatsioonile, sellel on nii laseriga kui ka mehaaniline nurgamõõtja.

Kahes painutusnurga mõõtmise tehnoloogias nähakse võitu eelkõige selles, et esimene painutatav detail on mõõtudelt õige ning seetõttu väheneb seadistusdetailide hulk. Suurel 21,5” ekraanil kuvatava detaili visualiseerimise läbi väheneb praagi hulk ka nn peeglisse painutatud detailide arvelt. Lisaboonuseks võib pidada ka ajalist võitu, sest painutusprogrammid tehakse kontoris valmis ja operaatori ülesandeks jääb ainult õige programmi valimine ning painutusprotsessi alustamine.
Samuti vähendavad seadistusaegasid hüdrauliliselt lukustuvad ja eest laetavad tööriistahoidjad ning tööriistade positsioonide indikaatorlambid templihoidjate küljes.

Elu lihtsustavad lukulahendused

Lukkude puhul on kõige olulisemaks omaduseks turvalisus, kuid samas oodatakse tänapäeva lukulahendustelt ka lihtsust ning mugavust. Märksõnaks nii kodu- kui ärihoonete puhul on viimasel aastakümnel populaarsust kogunud lukusüsteemid, mille eesmärgiks on võtmete arvu vähendamine.
Lukustuse projekteerimine on mõistlik ette võtta ja läbi mõelda samal ajal hoone projekteerimisega. See hõlmab kogu hoone uste lukustuslahenduste ja lukkude sarjastuse määramist koostöös hoone arhitekti, üldprojekteerija, kasutaja ja tellijaga. Lukustuse uuendamise vajadus oleks mõistlik läbi mõelda ka uude elukohta kolimisel.

Saku Metall Uksetehase üle 20 aastase kogemusega spetsialistid koostavad kliendile lukustusprojekti koos lukustuslahenduste kirjelduse iga üksiku ukse kohta eraldi. Kinnitatud lukustusprojekti alusel valmistab uksetootja ustele lukkude paigaldamise jaoks vajalikud avad ja süvised. Lukusüsteeme koostatakse eelkõige suurtele korrusmajadele, büroohoonetele ja mujale, kus on rohkelt lukustatavaid uksi. Samuti on võimalik lukusüsteemi koostada ka eramajadele.

Lukke on võimalik sarjastada nii, et üks võti avab kõik sinu kodu lukud (trepikoja, korteri, keldriboksi ja postkasti ukse). Iga võtmeomanik pääseb sisse vaid talle ettenähtud ustest ja samas on võtmehoidja küljes vaid üks võti. Eramajade lukulahenduste juures on levinumaks lahenduseks, et üks võti avab kõik lukud sinu kodus (välisuks, terrassi uks, keldri uks ja näiteks postkasti uks). Sellisel juhul piisab täiesti ühevõtmelukustuse süsteemist. Keerukamateks aga muutuvad lukulahendused suuremate ehitiste nagu büroohooned, kaubanduskeskused, koolid jne juures. Sel juhul tulevad appi erinevad peavõtmesüsteemid.

Alljärgnevalt on ära toodud erinevad sarjastuse tüübid:

Ühevõtmelukustus

Lihtsaim sarjastuse tüüp: ühe võtme või selle koopiatega saab avada mitu lukku. Näiteks ühe võtmega võite avada nii maja välisukse kui ka garaažhi-, terrassi- jne ukse, aga ka näiteks kuuri tabaluku.

Kortermaja süsteem

Kõik individuaalsed korterivõtmed avavad ka ühisruumide uksi. Näiteks saab korterivõtmega avada trepikoja, pesuruumi, keldri jms ruumi. Süsteemi saab lisada ka võtmeid, mis avavad ainult ühisruumide uksi. Näiteks remondimehe võti, mis avab trepikoja ja tehnoruumide uksi.

Peavõtmesüsteem

Üles ehitatud samal põhimõttel kui tavaline lukusüsteem, täienduseks kõiki uksi avav peavõti. Peavõti avab üldjuhul kõiki hoone uksi. Peavõtit tuleb hoida eriti hoolikalt kaotamise või võõrastesse kätesse sattumise eest. Peavõtme kaotamisega kaob ka kogu hoone lukustusturvalisus.

Suur peavõtmesüsteem

Mitu väiksemat peavõtmega lukusüsteemi on koondatud ühise peavõtme alla. Kogu süsteemi peavõti avab kõik hoone lukusüdamikud. Alam võtmesüsteemid on jaotatud näiteks korruste, ruumide otstarbe või organisatsioonistruktuuri järgi. Suurt peavõtmesüsteemi kasutatakse üldjuhul suuremates organisatsioonides – hoonetes, nagu haiglad, koolid, hotellid, tööstuskompleksid jne. Lukustusturvalisuse suure riskiohu tõttu tuleb sellise süsteemi peavõtme kasutamist hoida range kontrolli all. Ideaalse variandina peaks peavõti olema kinni pitseeritud ja seda kasutatakse üksnes eriolukordades.

Miks peaks klient otsustama Saku Metall Uksetehase lukulahenduse kasuks?

Pakume lukustuse projekteerimist, lukkude müüki, lukkude paigaldust ning hooldust. Tervikliku lukulahenduse projekti koostamise käigus mõtleme kliendiga kaasa, arvestame kaasaegsete tuleohutus- ja evakuatsiooninõuetega ja loomulikult tagame oma tervikliku süsteemilahendusega mugavus- ning kindlustunde kogu lukuprojekti vältel. Kliendi jaoks on märksõnad:

Loe lukulahendustest täpsemalt.

Küsi pakkumist:

Hannes Nurk
Lukutoodete haldur
Telefon: +372 51 897 83
E-mail:

 

Saku Metall Allhanke Tehas AS Allhankemessil ELMIA Subcontractor 2018

• Põhja-Euroopa juhtiv allhankemess ELMIA Subcontractor 2018 toimub 13.-16. novembril 2018 Rootsis Jönköpingis
• Saku Metall Allhanke Tehas ootab külastajaid EAS-i ühisstendis hallis A08:12 koos teiste Eesti ettevõtetega
• Kutsume Sind Happy Hour-le kolmapäeval 14.11 kell 15:30 halli A08:12

ELMIA Subcontractor on näituse- ja kohtumispaik, kuhu tulevad nii tootjad kui tarnijad, nii insenerid kui investorid, et vahetada infot ja ideid, sõlmida lepinguid ja leida uusi koostööpartnereid. Iga teine külastaja otsib messilt uusi tarnijaid, 84% külastajatest on otsustusõigusega uute tellimuste tegemiseks. 2015. aastal osales messil külastajatena üle 14 200 professionaali ning üle 1100 eksponendi umbes 30 riigist. Messialal on näitusepinda 18 286 m2 kokku viies hallis.

Saku Metall Allhanke Tehase poolt loodud klaasist ja metallist LED vitriin ringisõitva mängurongiga sümboliseerib ühelt poolt ettevõtte pidevat edasipürgimist ja arengut, teisalt aga vihjab otseselt rongitööstusele – tööstusharule, mille arengule ja kasvule nähakse ennast meelsasti kaasa aitamas.

Saku Metall Allhanke Tehas AS on loodud 1991. aastal. Ettevõtte tegevusalaks on allhanketööd õhukesest lehtmetallist – kuni 8 mm paksusega külmvalts-, galvaniseeritud- ja roostevaba terast ning alumiiniumi. Peamised pakutavad teenused on stantsimine (laserlõikus, markeerimine), painutamine, keevitamine (TIG, MIG/MAG), värvimine ja koostamine. Saku Metall AS kvaliteedijuhtimissüsteem on integreeritud keskkonnajuhtimissüsteemiga, mis vastab standardite ISO 9001:2015 ja ISO 14001:2015 nõuetele.

Elmia_2018_veebiflaier

Mess on avatud
Teisipäeval, 13.nov 9–17
Kolmapäev, 14.nov 9–17
Neljapäev, 15.nov 9–17
Reede, 16. nov 9–15

Kohtumiseni!

Messi veebilehekülg www.elmia.se/en/subcontractor/

Saku Metall Uksetehas lisas oma tootevalikusse uued, suitsupidavuse nõuetele vastavad EI120 tuletõkkeuksed

Tuletõkkeuksed on selleks, et lisada tulekahju korral hoonele turvalisust. Koos tuleohutusnõuete muutmisega täiustuvad pidevalt ka tuletõkkeuksed ja nendele esitatavad nõuded.
2018 aasta alguses tuli Saku Metall Uksetehas turule EI₂120 toodetega. EI- tähis sertifikaadil määrab ukse leegipidavuse ja temperatuuri isolatsiooni kestuse minutites, ehk EI 120 tähendab, et ukse tulekindlus on garanteeritud 120 minutiks. Ust kasutatakse tuletõkkesektsioonide vahelise siseuksena või välisuksena tööstushoonetes, elamutes ja kontorihoonetes, kus ukse tulekindlusklass peab olema EI₂120.
Saku Metall Uksetehase tootevalikust leiab EI₂120 tulepüsivusklassiga nelja erinevat ust:
1.    Ühe- ja kahepoolne siseuks

120_tuletokkeuks_uudispilt_sise

2.    Ühe- ja kahepoolne välisuks

120_tuletokkeuks_uudispilt_valis

Ukseleht on paksusega 100 mm. Mantelservad asuvad külgedel ja üleval. Välis- ja sisekülg on valmistatud 1,0 mm paksusest kuumtsingitud lehtterasest, mis on omavahel ühendatud neetidega. Isolatsiooniks on tulekindel kivivill ja kips. Uste standardtoonideks on RAL7001 (silver grey), RAL7024 (graphite grey), RAL8014 (sepia brown), RAL9006 (white aluminium) ja RAL9010 (pure white), kuid lisavõimalusena saab uksi värvida kogu RAL värvikaardi toonides.
Lukkudest paigaldame ainult Abloy ja Assa EI120 tuletõkkeukse lukuna sertifitseeritud lukke.
Tuletõkkeuksed on testitud ja omavad vastavaid sertifikaate. Ukse tulepüsivust on katsetatud TÜV Eesti OÜ Tallinna katselaboris ja sertifitseeritud Inspecta Estonia OÜ poolt vastavalt standardile EN 16034:2014 sertifikaadiga ET-0210-18 tulepüsivusklassiga EI₂120.
Teiseks oluliseks faktoriks on ukse suitsupidavus Sa / S200. Katsetulemuste põhjal on uksi võimalik klassifitseerida järgnevalt: Sa – suitsupidavus ümbritseval temperatuuril ja S200 suitsupidavus 200° C juures. Inspecta Estonia OÜ akrediteeritud katselaboris on võimalik teostada uste suitsupidavuse katseid vastavalt standardi EN 1634-3 nõuetele. Inspecta katsestandard EN 1634-3 ütleb, et tuletõkkeuksed peavad olema ka suitsupidavad ja mitmetes ehitistes peaks suitsupidavad uksed olema lausa kohustuslikud, nagu tervishoiuasutused, vanadekodud, vanglad ja muud taolised hooned.
Saku Metall Uksetehase tootevalikus on tuletõkkeuksi veelgi. Vastavalt kliendi soovile ja vajadusele saab oma valiku teha järgmiste uste hulgast:

EI 30, EI 60 ja EI 120 sertifikaatidega metalluksed
E 30, E 60, EI 30 ja EI 60 sertifikaatidega terasprofiiluksed
EI 30 ja EI 60 sertifikaatidega lükanduksed

Uksest sisse-välja käies peab meeles pidama, et mis liigub see kulub. Seetõttu soovitame ust kontrollida ja hooldada vähemalt iga kuue kuu tagant. Kontrollida tuleks ukse sulgumist ja lukustuselementide tööd.

Ukse tellimiseks palun kirjuta , helista telefonil +372 6 118 400 või saada teade vormi teel SIIT

Vaata ka EI120 tuletõkkeuste tootelehti:

Metall-tuletõkke-siseuks FQ100 EI120
Metall-tuletõkke-siseuks FQ100 EI120, kahepoolne
Metall-tuletõkke-välisuks FQ100 EI120
Metall-tuletõkke-välisuks FQ100 EI120, kahepoolne