• et
  • en
  • ru
  • fi
  • sv
Otsi kodulehelt
Close

Otsi kodulehelt

Lukuprojektid

Lisaks ustele pakume kliendile lukustuse projekteerimist ja teostust.

Lukustuse projekteerimine hõlmab kogu hoone uste lukustuslahenduste ja lukkude sarjastuse määramist koostöös hoone arhitekti, üldprojekteerija, kasutaja ja tellijaga. Lukustusprojekti tulemuseks on lukustuslahenduste kirjeldus iga üksiku ukse kohta eraldi. Kinnitatud lukustusprojekti alusel valmistab uksetootja ustele lukkude paigaldamise jaoks vajalikud avad ja süvised.

Lukustusprojekt esitatakse üldjuhul tabeli kujul:

Sarjastamine

Uste mugavaks ja lihtsaks lukustamiseks soovitame kasutada võtmepesade sarjastust. See tähendab, et hoones saab iga isik avada kõik vajalikud uksed ühe ja sama võtmega, ehk iga kasutaja pääseb oma võtmega sisse ainult temale vajalikest ustest, mis on kindlaks määratatud sarjatabelis. Sarjastus võimaldab asendada suure võtmekimbu üheainsa võtmega.

Sarjastuse tüübid:

Ühevõtmelukustus

Lihtsaim sarjastuse tüüp: ühe võtme või selle koopiatega saab avada mitu lukku. Näiteks ühe võtmega võite avada nii maja välisukse kui ka garaazhi-, terrassi- jne ukse, aga ka näiteks kuuri tabaluku.

Kortermaja süsteem

Kõik individuaalsed korterivõtmed avavad ka ühisruumide uksi. Näiteks saab korterivõtmega avada trepikoja, pesuruumi, keldri jms ruumi. Süsteemi saab lisada ka võtmeid, mis avavad ainult ühisruumide uksi. Näiteks remondimehe võti, mis avab trepikoja ja tehnoruumide uksi.

Peavõtmesüsteem

Üles ehitatud samal põhimõttel kui tavaline lukusüsteem, täienduseks kõiki uksi avav peavõti. Peavõti avab üldjuhul kõiki hoone uksi. Peavõtit tuleb hoida eriti hoolikalt kaotamise või võõrastesse kätesse sattumise eest. Peavõtme kaotamisega kaob ka kogu hoone lukustusturvalisus.

Suur peavõtmesüsteem

Mitu väiksemat peavõtmega lukusüsteemi on koondatud ühise peavõtme alla. Kogu süsteemi peavõti avab kõik hoone lukusüdamikud. Alam võtmesüsteemid on jaotatud näiteks korruste, ruumide otstarbe või organisatsioonistruktuuri järgi. Suurt peavõtmesüsteemi kasutatakse üldjuhul suuremates organisatsioonides-hoonetes, nagu haiglad, koolid, hotellid, tööstuskompleksid jne.
Lukustusturvalisuse suure riskiohu tõttu tuleb sellise süsteemi peavõtme kasutamist hoida range kontrolli all. Ideaalse variandina peaks peavõti olema kinni pitseeritud ja seda kasutatakse üksnes eriolukordades.

Küsi rohkem infot:

Hannes Nurk
Lukutoodete haldur
📞+372 51 897 83