• et
  • en
  • ru
  • fi
  • lv
  • sv
Otsi kodulehelt
Close

Otsi kodulehelt

Saku Metalli sportlik september Firmaspordi Sügisspartakiaadil – välja võideldi 6. koht

Fotod: Kristo Parksepp ja Ardo Säks

sakumetall-autasustamine
Saku Metall auhinnatseremoonial koos Jüri Tammega (eksmaailmarekordiomanik vasaraheites)

Spordist ja karskest eluviisist pakatav september tõmmati Töökohaspordikuu raames käima pidulikult juba 4. septembril Telliskivi Loomelinnaku väljakul toimunud üritusel „Sportlik lõunapaus!“. Üldse toimus esimese sügiskuu jooksul üle Eesti palju üritusi ja ettevõtmisi, millest igaüks sai osa võtta või ise kolleegidega mõne liikumisürituse korraldada. Näiteks kogu kuu vältel kestnud projekti “Kondimootoriga tööle“ eesmärk oli innustada töötajaid aktiivsemalt liikuma ning ära kasutama neid minuteid ja tunde, mil liigutakse kodust tööle ja töölt koju. Ka Firmaspordi Sügisspartakiaad oli osa töökohaspordikuu üritustest ning tõi 23.– 30. septembril kokku Eestis tegutsevate ettevõtete töötajad sportlikuks nädalaks. Liikuva eluviisi positiivsusest läksid teistkordselt osa saama ka spordiarmastajad Saku Metallist.

Sügisspartakiaad sai avalöögi lamades surumisega. Kõige kangema mehena ja eskohaga tõestas end Saku Metall Allhanketehase projektijuhi ametit pidav Ats Lahi, kes surus maksimumraskusena üles 150 kg, alistas 1000 kg 10,7 sekundiga ning kergitas 50 kg üles 63 korda. Ats ise ütleb et jõutõstmise aladel ei ole ta varem võistelnud, kuna ei ole eraldi selle nimel treeninud.

ats-lahi-sakumetall-firmasport

Minirekletoni tulise turniiri arvestuses väärivad mainimist 28 mehe seast ennast 4. ja 6. kohale servinud Martti Eerma ja Gert Gordejev. Et Saku Metalli puhul on tegemist mõnevõrra maskuliinsema ettevõttega, näitas ka naiste kesine osavõtt nii minirekletonist kui lamades surumisest, mistõttu jäid nii mõnedki tiimipunktid saamata.
See-eest oli bowlingus ennast tõestamas tervelt viis lõbusat ja lennukat segatiimi, kust enim kurikaid niitis 48 tiimi hulgast finaali pääsenud võistkond koosseisus  Kristiina Sündema, Marko Mets, Arvo Alehodžin ja Silver Reinart. „Meie tiimi liikmed satuvad kuuli veeretama suhteliselt harva, seega on meie edukus puhas õnn. Finaalis tuli ikka väike närv ka sisse ja väsimus andis tunda aga võitlesime lõpuni“, kirjeldab neliku naisliige Kristiina võistlusõhtut. Ujumise kiireimad otsad tegi meeste arvestuses Margus Siitam (9.), kes äsja puhkuselt naasnuna paistis silma kahtlemata ka kõige tumedama nahavärvi omanikuna. M40 saavutas 5. koha Mart Martinson. Ka Arvo Alehodžin ning Aron Alt ei jäänud Saku Metalli parimatest palju maha ja väärivad selles tihedas konkurentsis äramärkimist.

sakumetalli-ujujad

Sügisspartakiaadi vast kõige enam elavust ja vastakaid arvamusi tekitanud ala vibulaskmine premeeris meid Heiko Juhkamsoo parima 13-nda tulemusega (kokku 70 mehe seast) ja kindlasti sai kogu tiim sellel ilusal sügispäeval lustida täie raha eest 😊 Vibulaskmine oli Firmaspordi kavas esimest korda ja leiab arvatavasti endale uusi fänne ja harjutajaid.

sakumetall_mehed

Neljapäeva õhtu oli mõttespordi päralt, kus väärtuslike punkte tuli koguda pokkeris. Väga hea tulemuse tõi Saku Metallile Meelis Karileet, kes kahe suurpanga võistleja vahel kaartidega endale 2. koha ja Saku Metallile suure hunniku punkte välja mängis. Tähelepanu vääriv saavutus on ka teise finalisti Kaspar Maripuu 12. koht. Sõudeergomeetritel tõmmati korraldajate sõnul kokku aja peale 83000 m (umbes sama palju maad on Tallinna kesklinnast Kadrina valda). Selles heitluses hõivasid meestest Kaspar Peek ja Artur Ševtšuk endale 8.-9. koha ning Katrin Laikre võistlusklassi N40 6. koha ja näitasid et neid tasub ka järgmistel võistlustel karta.
Kõige põnevamaks ja adrenaliinirohkemaks võistluseks pidas korraldaja kardisõitu. Saku Metalli töötajate seas oli samuti tegemist ühe populaarseima alaga, meelitades laupäeval kumme vilistama suisa 15 meest ja 2 naist. Medal tuligi seekord naistele Maila Vaheri 3. koha näol! Meeste vallutusteks jäid 7. kohad – Gert Gordejev meeste ning Tarmo Villemi M40 klassis.

maila_janne-sakumetall-kardisoitjanne

„Kes palju teeb see palju jõuab“ kehtib nii töö- kui eraelus. Ats Lahil (kes surus ennast lamades meeste esimeseks) on millest rääkida:

Millistel alades osalesid sügisspartakiaadil?

Sügisspartakiaadil osalesin kokku viiel alal: lamades surumine, bowling, ujumine, pokker ja kardisõit. Oleks osalenud ka teistel aladel, aga muude kohustuste kõrvalt ei mänginud välja.

Mis on sinu kui sportlase põhiala ja senised sportlikud saavutused?

Alates 2016. aastast olen keskendunud rohkem jõusaalile ja fitnessile. Eelnevalt tegelesin mõned aastad Brasiilia Jiu-Jitsu ja MMA’ga (Mixed Martial Arts, toim.), mille raames sai ka edukalt võistlemas käidud. Kooli ajal mängisin palju võrkpalli, osalesin suusa-, jooksu- ja rattavõistlustel, kaasa arvatud Tartu maratonid. Ka varasemalt olen teiste spordialade kõrvalt jõusaaliga keha vormis hoidnud. Hilisematest saavutustest võib ehk välja tuua 2016. aastal Eesti meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis II koht ja Läti karikavõistluste III koht men’s physiqye kategoorias. Varasematest Swedbanki kooliliiga II koht võrkpallis. MMA matšide resultaat 2 võitu ja 0 kaotust. BJJ (Brasiilia Jiu-Jitsu, toim.) ja teiste väiksemate võistluste tulemusi ei hakka hetkel üles loetlema.

Kas konkurendid olid tugevad?

Konkurendid olid väga tublid, kuid ootasin tugevamaid sooritusi. Tundsin, et kirja läinud tulemused tulid kergelt ning varu oli sees. Tugevama konkurentsi korral oleksin pidanud kindlasti rohkem pingutama ja seeläbi saanuks ka numbriliselt paremad resultaadid. Üleüldiselt oli õhkkond väga sõbralik ja pingevaba. Vaatame, mis järgmine aasta toob 😊

Kuidas ühitad tööelu trenniga?

Hästi 😃 Kuna valmistun kohe saabuvateks Poola rahvusvahelisteks meistrivõistlusteks ning kuu lõpus ka Eesti meistrivõistlusteks, siis jõutreeninguid ja cardiotrenne tuleb  10 – 12 nädalas. Hooaja välisel ajal teen ca 5 trenni nädalas. Treeningutest teen cardio kohe hommikul ja jõutreeningu peale tööd. Leian, et füüsiline treening aitab tööl paremini keskenduda ja positiivsem olla. Õpin ka täiskohaga koolis ja kuigi aega ülemäära käes ei ole siis mõnus kinoõhtu või istumine sõpradega mahub alati nädala kavasse. Elu on näidanud, et niisama aega ei leiagi, aega tuleb teha. 😊

Saku Metall koges Firmaspordi Sügisspartakiaadil taaskord rõõmu liikumisest, põnevust uute asjade katsetamisel, ühtekuuluvustunnet kolleegidega koos higi valades, tänulikkust korraldajate ja osavõtjate vastu!

Järgmiste võistlusteni!

https://www.facebook.com/pg/firmasport/photos/?tab=albums
http://sport.delfi.ee/news/liikumine/uudised/video-kes-palvib-eesti-koige-sportlikuma-ettevotte-tiitli?id=79661926

Tagasi