• et
  • en
  • ru
  • fi
  • lv
  • sv
Otsi kodulehelt
Close

Otsi kodulehelt

Virge Martin, nüüd ka ametlikult Parim Sekretär 2017 tuleb Saku Metall Uksetehasest!

virge_martin_1_foto_raul-1200x800

Fotod: Raul Mee

Seda, et meil oma Virxiga (nagu Virget hellitavalt kutsutakse) vedanud on, teadsime Saku Metallis varemgi. Nüüd kui sigin-sagin läbi ja „võidukroon peas“, on see info levinud palju kaugemale kui oma kontori piirid. Ja mis seal salata – on ikka uhke tunne küll, et tänavuse Parima Sekretäriga võib trehvata kõige tõenäolisemalt Saku Metall Uksetehases.

Selle aasta kontoriolümpia nagu seda võistlust meedias tituleeritud on, algas juba aprillis, mil konkurendid (8 parimat finalisti Eesti kõige erinevamatest ettevõtetest) üksteisega esmakordselt kohtusid. „Suurepärased inimesed kõik ja täpselt samapalju seda tiitlit väärt kui mina“, kiidab Virge Martin kaasvõistlejaid ja nii mõnegagi jätkab ta ka tulevikus kindlasti suhtlemist. Konkursi korraldaja, kontoritarvete maaletooja Officeday juht Laur Sibold märkis “Võitja sai praktiliselt kõigi kohtunike maksimumpunktid. Virge Martini usaldusväärsus ja kindlus testide läbimisel oli muljetavaldav.” Vaata galeriid auhinnatseremooniast

Kolleegidelgi jagub Virge jaoks vaid häid sõnu: positiivne, hea suhtleja, avatud, suurepärase huumorisoonega ning suudab oma osavõtlikkuse ja empaatiaga üles sulatada ja enda poole võita kuitahes kinnise eestlase – olgu see siis ettevõtte äripartner või koristaja. Näiteks võib ta vene keeles anda kliendile esmast infot Saku Metalli toodete ja teenuste kohta või inglise keeles arvete kohta aru pärida ning samal ajal uksest sisse astuvaid külalisi vastu võtta sellise kergusega, nagu juhataks ta orkestrit. Naer ja heatahtlik lõõpimine on kindlasti omadused, mida töökaaslased hindavad, sest kes meist ei vajaks kiirel tööpingetest tulvil päeval väikest huumorisüsti.

virge_martin4_foto_raul_mee-800x1200

Virge on ehe ja siiras. Kas te näiteks teadsite, et Virge sõidab iga päev Tallinnasse tööle ja tagasi Haapsalust, kus on ta kodu. Et tähtsaimad inimesed tema elus on ta kaks marakratist poega, kes oma krutskitega noore naise tihtilugu õhku ahmima panevad. Piilume veidi tema ellu sisse ja laseme tal vastata mõningatele küsimustele.

1. Milline inimene sa oled ja kuidas töövälist aega sisustad?
Olen täiesti tavaline lihtne inimene. Tööst vabal ajal tegelen oma lastega – käime ujumas, sõidame motokrossi, üritame end aktiivsetena hoida. Maakodus samuti toimetamist. Ning mõnikord ei tee tööst vabal ajal kohe üldse mitte kui midagi. Lihtsalt oleme kodus jalad seinal. Püüan aega leida ka ainult iseenda jaoks – käia mõnikord SPA’s , teatris või väljas tantsimas.
2. Kus koolis oled käinud, kes oma erialalt oled?
Õppisin Haapsalu Gümnaasiumis, seejärel Tallinna Kergetööstustehnikumis, sekretär-reisikonultandi erialal (lõpetatud 2001). 2004-2007 õppisin Tallinna Tehnikaülikoolis bakalaureuseõppes haldusjuhtimist.
3. Kuidas Saku Metalli sattusid?
Nägin CV-keskuses töökuulutust ning kandideerisin müügiassistendi ametikohale. Ettevõtet teadsin oma varasemast töökogemusest.
4. Millised on Sinu tänased tööülesanded ja kuidas need on ajas muutunud?
Tööülesanded on laias laastus samad, mis toona kui alustasin. Tööülesanded iseenesest ei ole ajas muutunud. Muutunud on nende täitmise võimalused -dokumentide kinnitamine digiallkirjaga, ostuarvete kinnitamine e-arvekeskuses, lennupiletite ja hotellibroneeringute tegemine internetis ise ilma reisibüroo vahenduseta, infovahetus on muutunud kiiremaks.
5. Kuidas näeb reeglina välja Sinu tööpäev?
Näeb välja kiire:) Saku Metall grupi üldmeili haldamine on minu ülesanne. Sinna saabuvad hinnapäringud era- ning äriklientidelt. Minu ülesanne on hinnapäringud registreerida majandustarkvaras ning suunata need edasi müügiosakondadele ning vastata kliendile, et tegeleme. Otseloomulikult pakume oma toodetele ka hooldust ning remonti, need päringud lähevad edasi remondiosakonnale. Vormistan ettevõtte müügiarveid, juhataja korraldusi, korraldan töölähetusi. E-arvetekeksusest saadan ostuarved kinnitusringidele. Kui kliendid ja koostööpartnerid helistavad, annan neile esmast infot ning vajadusel suunan edasi. Lisaks jooksvad ülesanded müügiosakondadelt ning juhtkonnalt.
6. Mida hindad oma tööandja ja kolleegide juures?
Hindan väga oma tööandja ja kaastöötajate kohusetundlikkust ja kirge, millega nad oma tööd teevad. Nende ametialast kompetentsust. Ega me asjata ei ütle, et pakume teraseid lahendusi. 25 tegevusaastat ning selle ajaga kogunenud kompetents on väärtus omaette.
7. Milline on olnud parim tunnustus kolleegide/juhi poolt?
Kui juht ütleb otse ja konkreetselt: ma olen sinu tööga rahul, jätkame samas vaimus edasi. See on parimatest parim tunnustus.
8. Kuidas võiks juhid sekretäre tunnustada? Millist tunnustust sekretärid vajavad kõige rohkem?
Oskan rääkida ainult enda eest. Mulle on parimaks tunnustuseks, kui juht annab mulle juurde vastutust, ülesandeid ning otsustusvabadust.
9. Mis on Sinu arvates oluline, et sekretäri ja juhi omavaheline koostöö sujuks?
Vastastikune usaldus muidugi. Kui see on mõlemal osapoolel välja teenitud, siis sealt edasi läheb juba ladusalt. Teineteise ärakuulamine ja mõistmine on oluline.
10. Millist juhti sooviks iga sekretär endale – millised on hea juhi omadused?
Meelekindel juht. See koondab endas minu jaoks – kogemust, tarkust, otsustusvõimelisust, õiglust. Ma leian, et need omadused aitavad juhil olla edukas, panna inimesed enda heaks tööle. Minu juhil on need omadused olemas. Lisaks sellele pakub ta alati välja lahendusi, reageerib kiirelt lahendamist vajavatele olukordadele, hoiab kõigel toimuval kätt pulsil, õpetab ning suunab.
11. Kuidas sa täiendad ennast oma valdkonnas? Kust leiad tööalast infot?
Tööks vajalikku infot saan meie ettevõtte koostööpartneritelt. Oleme Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu liige, nemad korraldavad huvitavaid seminare. Samuti jälgin, milliseid koolitusi/seminare pakub KredEx. Lisaks on meil majasisesed koolitused.
12. Mida teadsid enne selleaastast konkurssi parima sekretäri valimisest?
Teadsin, et kord aastas valitakse, kuid ei olnud kunagi jälginud.
13. Mida peab tegema, et Parimaks Sekretäriks saada?
Parim peab olema.
14. Seda et sekretäri töö nõuab paljude elualade oskusi, siis millise oskuse tähtsusest Sa said aimu sellel konkursil?
Avaliku esinemise oskusest. Tuleb välja, et seda võiks ka ikkagi osata. Sellest oskusest oleks palju kasu olnud. Seda, et pean minemaTallinna Televisiooni intervjuud andma, sain teada peale võidu väljakuulutamist. Seisin seal laval, lilled ja auhinnatahvlid kenasti käes, kui öeldi, et Takso ootab Kultruurikatla ees ning 20 minuti pärast pead Tallinna TV’s kohal olema. Siis hakkas korraga hirmus kiire.
15. Mis on Sinu trump, edukuse võti tööl?
Ma ei ütleks, et see trump ja võti just on, aga 16 aastat töökogemust, veidi vastutulelikkust, teise töökaaslase märkamist ning sutsu sisemist komforti tuleb ju meile kõigile nii mõneski olukorras kasuks.
16. Kõikidel on vahel halbu päevi. Kuidas ennast lohutad, et raskest hetkest välja tulla?
1. kohe-kohe läheb paremaks….
2. ära ulu, oleks võinud kordades hullemini minna…..
3. savi-shedööver mu kodu seinal välisukse kõrval- soolaleivakingitus koos paigaldusega parimalt sõbrannalt. Liblikad lisasin ise, no nii efekti mõttes. Vot selline…
savishedoover

 

 

 

 

 

 

 

17. Kui sa peaksid oma elus tegema kannapöörde, siis kuhu sa läheksid ning mida sa teeksid?
Ma läheksin siis peasekretäriks, Šveitsi või Austriasse näiteks.

virge_martin3_foto_raul_mee-1200x800

Vaata sündmuse kajastust meedias:
sekretär.ee
Tallinna TV intervjuu
TV3 uudis
reporter.postimees.ee
elu24.postimees.ee

Tagasi